Öğrencilere Katkılarımız

DEĞİŞİM AKADEMİ, toplam 30 yıllık iş deneyiminden ve 22 yıllık eğitim-danışmanlık hizmetleri deneyiminden süzerek, öğrencilere yönelik tasarladığı eğitim programıyla öğrencinin kişisel gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Bir öğrenci;

 • Mezun olduktan sonrasını göremiyor, kaygı duyuyor olabilir
 • Nereden başlayacağını bilemeyebilir
 • Yanlış bir yerde, yanlış bir şirkette iş hayatına başlamaktan endişe duyuyor olabilir
 • “Şirketimiz için ne yapabilirsiniz?” sorusuna verecek net bir cevabı olmayabilir
 • Özgeçmiş dosyasına yazacak, elle tutulur bir şey bulamayabilir
 • Aynı durumda olan binlerce kişinin olduğunu, bunlar arasından sıyrılmanın çok zor olduğunu, fark yaratan bir yanının olmadığını düşünüyor olabilir
 • Erkekler askerliğini yapana kadar işe başlama şansının çok zayıf olduğunu düşünüyor olabilir

 


DEĞİŞİM AKADEMİ, kaygı, merak, endişe ve belirsizlik içinde olan öğrencilerle, daha da iyisi için arayış içinde olan öğrencilere mezuniyetlerine kadar ve mezuniyetlerinden sonrası için kendilerini geliştirme ve kendilerine sunulabilecek olanaklardan, karşılarına çıkan fırsatlardan yararlanma olanağı sunmaktadır.


 

“Öğrenci Destek Eğitimi” ile öğrencilerin iş hayatına hazırlanması

 1. Toplam 80 saat süren “İşletmelerde Performans Arttırma Çalışmaları” eğitiminin amacı, öğrencileri, işletmelerde sistem kurma, kayıpları giderme ve işletme performansını sürekli arttırma konusunda bilinçlendirmek ve bunun nasıl yapılacağına yönelik de bilgi aktarmaktır.
 2. Eğitim programımıza katılan öğrenciler, işletmelerde performans arttırma çalışmalarında yer alabilir, bu konularda proje sorumluluğu üslenebilir.
 3. Katılımcı öğrenciler, aldıkları bilgilerle stajlarında ve ilk iş deneyimlerinde daha kısa sürede işletmeye fayda sağlamaya başlar.
 4. Bu eğitime katılması önerilen kişiler makine, endüstri ve kimya mühendisliği ile işletme bölümleri başta olmak üzere üniversitelerin 3 ve 4. sınıf öğrencileridir.
 5. Eğitim, eğitimi alan grubun talebine bağlı olarak haftada 4 veya 7 saat olmak üzere planlanır.
 6. Eğitmenler, işletmelerde performans arttırma konusunda deneyime sahip olup anlatacağı konularda uygulamalar yapmış ve ölçülebilir başarılı sonuçlar almış kişilerdir. Eğitmenlerin yanında, konularında uzman konuk konuşmacılar da eğitimlerimizde deneyimlerini paylaşırlar.
 7. Eğitimde, teorik bilgiler verilirken konuyu pekiştirmek için yapılmış uygulamalardan video filmi izletilir, örnek olaylar üzerinden değerlendirmeler yapılır, yapılmış çalışmalardan örnekler inceletilir. Katılımcılar, uygulamaları yerinde incelemek ve bilgi almak üzere, anlatılan konularda başarılı uygulamalar yapmış olan bir işletmeye götürülür. 
 8. Katılımcılar eğitim süresince hazırlıklarını yaptıkları bir iyileştirme konusu ile ilgili sunuş yaparak programı tamamlar. Bu sunuşa sanayiden uygulamacılar dinleyici olarak katılır. Sunuşlarda tüm katılımcılar eğitmenler tarafından belirli kriterlere göre değerlendirilir. Sunuşlar video kamera ile kaydedilir.
 9. Bu eğitime katılan kişiler yeni iş alanlarına yönelme ve yeni iş alanlarında çalışma olanağına sahip olabilir, daha özel alanlarda uzmanlık kazanarak işletmelerde kurumsallaşma, performans arttırma, sistem kurma ve geliştirme konularında görev alabilir.
 10. Bu eğitimi almış ve beklentileri karşılamış olan katılımcılara, programa destek veren firmalarda staj yapma,  yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışma, Değişim Akademi'nin danışmanlık projelerinde "danışman yardımcısı" olarak görev alma olanakları sunulur.