Öğrencilere Katkılarımız

DEĞİŞİM AKADEMİ, toplam 28 yıllık iş deneyiminden ve 20 yıllık eğitim-danışmanlık hizmetleri deneyiminden süzerek, öğrencilere yönelik tasarladığı eğitim programıyla öğrencinin kişisel gelişimine katkıda bulunmaktadır.

Bir öğrenci;

 • Mezun olduktan sonrasını göremiyor, hayal edemiyor, kaygı duyuyor olabilir
 • Nereden başlayacağını bilemeyebilir
 • Yanlış bir yerde, yanlış bir şirkette iş hayatına başlamaktan endişe duyuyor olabilir
 • “Ne Yapabilirsiniz?” sorusuna verecek net bir cevabı olmayabilir
 • Özgeçmiş dosyasına yazacak, elle tutulur bir şey bulamayabilir
 • Aynı durumda olan binlerce kişinin olduğunu, bunlar arasından sıyrılmanın çok zor olduğunu, fark yaratan bir yanının olmadığını düşünüyor olabilir
 • Mezun olduğu üniversitenin, branşının şansını azalttığını düşünüyor olabilir
 • Erkekler askerliğini yapana kadar işe başlama şansının çok zayıf olduğunu düşünüyor olabilir

 


DEĞİŞİM AKADEMİ, kaygı, merak, endişe ve belirsizlik içinde olan öğrencilerle, daha da iyisi için arayış içinde olan öğrencilere mezuniyetlerine kadar ve mezuniyetlerinden sonrası için kendilerini geliştirme ve kendilerine sunulabilecek olanaklardan, karşılarına çıkan fırsatlardan yararlanma olanağı sunmaktadır.


Öğrenci Destek Programlarımızın Katılımcılara Katkıları

 • Yeni iş alanlarına yönelme ve yeni iş alanlarında çalışma olanağına sahip olma
 • Daha özel alanlarda uzmanlık kazanarak işletmelerde kurumsallaşma, performans arttırma, sistem kurma ve geliştirme konularında görev alabilme
 • Mezuniyetten önce yarı zamanlı işe yerleşme, pratik yapma, işletmelerde projeler üslenme, staj olanağı elde etme, staj yapılacak yerlerde kendilerine daha fazla şey katma, Değişim Akademi’nin faaliyetlerinde yer alma, yaptığımız etkinliklere katılma, staj ve iş olanakları konusunda oluşturduğumuz iletişim ağından faydalanma, bitirme ödevleri konusunda şirketimizin olanaklarından yararlanma 
 • “Doğru iş, doğru işyeri ve doğru kişi bulma” programımıza dahil olma ve kendilerini her daim akılda tutan ve kişilere ve işletmelere fayda sağlamaya odaklanmış bir yapının içine girmiş olma

“Öğrenci Destek Eğitimi” ile öğrencilerin iş hayatına hazırlanması

 1. “İşletmelerde Performans Arttırma Çalışmaları” eğitiminin amacı, öğrencileri, işletmelerde sistem kurma, kayıpları giderme ve işletme performansını sürekli arttırma konusunda bilinçlendirmek ve bunun nasıl yapılacağına yönelik de bilgi aktarmaktır.
 2. Eğitimde, katılımcıların bir şirkette işe başladıklarında hangi konuları ele alacakları, o konuları nasıl işleyecekleri, hangi konuda neyi nasıl yapacakları hakkında bilgiler verilir, örnekler incelenir. Eğitim programımıza katılan öğrenciler, işletmelerde performans arttırma çalışmalarında yer alabilir, bu konularda proje sorumluluğu üslenebilir.
 3. Katılımcı öğrenciler, aldıkları bilgilerle stajlarında ve ilk iş deneyimlerinde daha kısa sürede işletmeye fayda sağlamaya başlar.
 4. Bu eğitime katılması önerilen kişiler makine, endüstri ve kimya mühendisliği ile işletme bölümleri başta olmak üzere üniversitelerin 3 ve 4. sınıf öğrencileridir.
 5. Eğitimin içeriği, öğrencilerin bilgi düzeyleri ve deneyimleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.
 6. Eğitim, eğitimi alan grubun talebine bağlı olarak haftada 4 veya 7 saat olmak üzere planlanır.
 7. Eğitimi verecek olan kişiler, işletmelerde performans arttırma konusunda deneyime sahip olup anlatacağı konularda uygulamalar yapmış ve ölçülebilir başarılı sonuçlar almıştır. 
 8. Teorik bilgiler verilirken konuyu pekiştirmek için yapılmış uygulamalardan video filmi, fotoğraflar izletilir, örnek olaylar üzerinden değerlendirmeler yapılır, yapılmış çalışmalardan örnekler inceletilir.
 9. Programın yarısı tamamlandığında katılımcılar gruplara ayrılıp gruplara birer proje verilir.
 10. Katılmak isteyen kişilere bitirme sınavı yapılır.
 11. Bitirme (proje) sunuşları yapılır. Bu sunuşa sanayiden uygulamacılar dinleyici olarak katılır. Sunuşlarda tüm katılımcılar eğitmenler tarafından belirli kriterlere göre değerlendirilir. Sunuşlar video kamera ile kaydedilir.
 12. Tüm değerlendirmelerin sonunda, program kapanış kokteyli yapılır ve kokteyde katılımcılara programı tamamlama belgeleri verilir.
 13. Bu eğitimi almış ve beklentileri karşılamış olan katılımcılara staj olanakları sunulur, katılımcılar programa destek veren firmalara yarı zamanlı ve tam zamanlı çalışmak üzere önerilir, danışmanlık projelerimizde yer alarak uygulama yapma olanağı elde eder.
 14. Programa katılan tüm öğrenciler, proje, bitirme ödevi gibi konularda şirketimizin olanaklarından yararlanma hakkı kazanır.
 15. Eğitim programlarımıza katılan tüm katılımcılar “doğru iş, doğru işyeri ve doğru kişi bulma” girişimimize dahil olur. Bu kişiler, kendilerini her daim akılda tutan, kişilere ve işletmelere fayda sağlamaya odaklanmış bir yapının içine girmiş ve böylelikle iş arama, işe yerleşme, iş değiştirme konularında daima güçlü bir destek edinmiş olurlar.

 

ÖNEMLİ NOT: Öğrenciler, DEĞİŞİM AKADEMİ’nin düzenlediği diğer eğitimlere de katılarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunabilir.